Про країну

Перша асоціація з Домініканою — нескінченні пляжі дивовижної краси: з білосніжним піском, розкидистими пальмами, ласкавим морем — неодмінними атрибутами тропічного раю. Але це зовсім не єдине, чим країна захоплює мандрівників. Тут множина гідних уваги пам’яток: архітектура, що увібрала в собі острівні традиції і риси європейських стилів, національні парки із запаморочливою природою. Столиця — спекотливий Санто-Домінго, батьківщина еталонних сигар. Домінікана живе в ритмах бачати і сальси, запрошуючи усіх бажаючих поринути в життєрадісну атмосферу світу, де щодня — як маленьке свято.

Географія

Домініканська Республіка займає дві третини острова Гаїті (центральну і східну частину), який знаходиться в центрі Карибського архіпелагу, є другим за величиною островом архіпелагу після Куби. Територія 48 кв. км. На півночі і сході омивається хвилями Атлантичного океану, на півдні — Карибського моря. Межує з державою Гаїті. Найближчі сусіди Домініканської Республіки — Куба на північному заході, Ямайка на заході і Пуерто-Ріко на сході. Це переважно гірська країна. Гори покриті густими вічнозеленими лісами з цінними породами дерев. Найвища гірська вершина — Піко Дуарте — 3 174 м.

Клімат

Тропічний пасатний, морський. Середньомісячні температури на низовинах коливаються слабо — від +25 до +27 градусів. Найтепліший місяць — серпень (до +31 градуса), але морські вітри, що дують з північного сходу, пом’якшують жару і в цей час. «Найхолодніший» — січень (близько +22 градусів). Для місцевого клімату характерна висока вологість — від 65% до 80%. Сезон дощів триває з травня по серпень-вересень, коли тропічні повітряні маси приносять на острів потужні зливи. Особливо сильні дощі в липні-серпні, коли через територію острова проходять тайфуни. Також можливі часті, але короткі зливи в листопаді-грудні.